Malebná krajina Krušných hor

Autor: administrator <ferdapes(at)seznam.cz>, Téma: Boj s větrnými "mlýny", Vydáno dne: 16. 01. 2008

Dovoluji si Vám představit aktuální fotografii "malebné" krajiny Krušných hor - okolí Přísečnické přehrady. Větrný park zcela setřel měřítko krajiny a jeho viditelnost dosahuje 40km. Větru zmar.

Větrné elekrárny Přísečnická přehrada

Fotografie Krušných hor v okolí Přísečnické přehrady, autor: Werner Klenot (Tento větrný "parčík" stometrových gigantů má kousek od baráku - celkem zde bude stát 22 větrníků, do zimy to zcela nestihli, i když to byl fofr).

Třeba se touto cestou dostane fotografie do rukou i nějakého odborníka nebo úředníka, který spolurozhoduje o osudu našich krásných hor a uvědomí si co se tu páchá, resp. již napáchal.
Zvláště posíláme pozdrav ministru Bursíkovi, rozkladové komisi MŽP a Ústeckému kraji, které svým nezákonným, neodborným a liknavým přístupem umožnili tuto výstavbu!

V kontextu této fotografie si je třeba uvědomit rozsah plánovaného projektu firmy Proventi, která zde na dalším hřebenu (Křímov - Hora sv. Šebestiána) chce postavit park o 99 vrtulích.

Aktualizace o další snímek

Krajina Výsluní
Nový pohled na Výsluní - Nejbližší větrná elektrárna je vzdušnou čarou od fotografa 6 km! Původní dominantou krajiny byl výsluňský kostel, kterou VE zcela setřely a změnily měřítko krajiny. Jen si je zkuste zakrýt. (autor:Werner Klenot)

Děkuji panu Malechovi za snímky a text