Globální oteplování - otázky a odpovědi
Pokud umíte anglicky, můžete na stránkách NASA najít odpovědi na tento fenomén "ekologicko-politického" života. Odkaz: Global Warming
  Zajímavé odkazy
  Informace
Ekologická tolerance.org
Copyright 2001-2007
  Zprávy
11.10.2012: Britové už mají větrné energie po krk.
Británie by se měla odvrátit od nákladné podpory obnovitelných zdrojů v čele s větrnou energií, která přináší více škody než užitku. Řekl to nový ministr životního prostředí Owen Paterson a současně dal najevo, že bude usilovat o zrušení subvencí pro větrné farmy.

22.11.2011: Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínat
Stížnosti na hluk z větrných elektráren přichází od obyvatel bydlících až pět kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.

16.07.2011: Tradiční české vesnici v Rumunsku hrozí zkáza, zastíní ji větrné elektrárny
Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí. Starousedlíci se marně snaží developery zastavit, jejich živobytí totiž závisí na turistickém ruchu, o který by mohli kvůli obřím vrtulím za humny přijít. Projekt nezastavil ani fakt, že vzniká uprostřed panenské krajiny národního parku Železná vrata. Více ...
CHKO Český kras udělil výjimku Ekologické toleranci
Ekologická tolerance obdržela výjimku z ochranných podmínek silně ohroženého druhu koniklec luční (Pulsatilla pratensis) pro katastrální území Davle a Oleško.

Koniklec luční český

Výjimka byla udělena na žádost členů Ekologické tolerance za účelem přesného zmapování výskytu koniklece lučního českého na skalních stepích v k.ú. Davle a Oleško na pravém břehu Vltavy. V rámci průzkumu budou vymapovány i ostatní druhy rostlin a živočichů vyskytující se v místě.

Součástí našeho projektu bude též ověření možnosti výsevu semen, resp. výpěstků k posílení populace v slabé populaci na lokalitě k.ú. Oleško. Tento pokus bude proveden pouze v roce 2005. S rozšiřováním koniklece lučního výsevy se pro rok 2006 nepočítá.

V roce 2006 bychom rádi zajistili management skalních stepí, tj. vytváření podmínek pro samovolné šíření Pulsatilla pratensis bohemica. V současné době jsou obě skalní stepi degradovány postupným zarůstáním akátu - trnovníku bílého (Robinia pseudoacacia). Tyto porosty by bylo vhodné v místě výskytu koniklece lučního zcela odstranit. Zvolený způsob managementu by jistě prospěl i jiným vzácným druhům z hlediska ČR vázaných na skalní stepi v daném místě (např. Scolitantides orion, modrásek rozchodníkový). Naše občanské sdružení v tomto směru bude jednat s majiteli pozemků a v případě vyslovení jejich souhlasu budeme příslušný orgán ochrany přírody žádat v rámci jiného správního řízení o udělení souhlasu s touto činností.[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 18. 10. 2004 | 3854 přečtení |
| Počet komentářů: 377 | Přidat komentář | Zdroj: Ekologická tolerance |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Partneři: Tembo.cz - Obchod africkým zbožím | Afrika online - Stránky věnované Africe