Globální oteplování - otázky a odpovědi
Pokud umíte anglicky, můžete na stránkách NASA najít odpovědi na tento fenomén "ekologicko-politického" života. Odkaz: Global Warming
  Zajímavé odkazy
  Informace
Ekologická tolerance.org
Copyright 2001-2007
  Zprávy
11.10.2012: Britové už mají větrné energie po krk.
Británie by se měla odvrátit od nákladné podpory obnovitelných zdrojů v čele s větrnou energií, která přináší více škody než užitku. Řekl to nový ministr životního prostředí Owen Paterson a současně dal najevo, že bude usilovat o zrušení subvencí pro větrné farmy.

22.11.2011: Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínat
Stížnosti na hluk z větrných elektráren přichází od obyvatel bydlících až pět kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.

16.07.2011: Tradiční české vesnici v Rumunsku hrozí zkáza, zastíní ji větrné elektrárny
Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí. Starousedlíci se marně snaží developery zastavit, jejich živobytí totiž závisí na turistickém ruchu, o který by mohli kvůli obřím vrtulím za humny přijít. Projekt nezastavil ani fakt, že vzniká uprostřed panenské krajiny národního parku Železná vrata. Více ...
Komentář k článku "Větrníky" - reflex č.46/2004
V dnešním reflexu č.46/2004 vyšel článek pana Feřteka "Větrníky". Tento bezpochyby zajímavý článek do diskuze trpí několika vadami na kráse, které nás osobně velmi mrzí, protože jsme komunikaci s panem Feřtekem věnovali určitý čas a poskytli jsme mu nějaké podklady pro tvorbu článku.

Je nám jasné, že každý čtivý text potřebuje nějakého "debila", ale že se jím stane naše občanské sdružení, jsme opravdu netušili. V textu jsou vloženy do mých "úst" slova, která jsem na setkání s panem Feřtekem nikdy nevyslovil. Přitom v odstavci První porce hříchů, jsou v podstatě uvedeny veškeré naše argumenty (vyjma odletujících kusů ledu), které jsme se panu Feřteku snažili na našich jednáních sdělit a to i písemnou formou.
Na závěr bych upřesnil ještě jednu technickou drobnost. Dnešní vrtule se netočí pomalu, je to pouze optický klam. Například jím vychvalované elektrárny v Jinřichovicích pod Smrkem cestují vzduchem rychlostí 150 až 300 Km/h (konce lopatek).
Vlastně mě napadá ještě něco, pokud je turistika zastavení auta u větrníků, nemá opravdu smysl o ničem diskutovat.

Jaromír Němec

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 11. 2004 | 4713 přečtení |
| Počet komentářů: 2054 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Partneři: Tembo.cz - Obchod africkým zbožím | Afrika online - Stránky věnované Africe