Globální oteplování - otázky a odpovědi
Pokud umíte anglicky, můžete na stránkách NASA najít odpovědi na tento fenomén "ekologicko-politického" života. Odkaz: Global Warming
  Zajímavé odkazy
  Informace
Ekologická tolerance.org
Copyright 2001-2007
  Zprávy
11.10.2012: Britové už mají větrné energie po krk.
Británie by se měla odvrátit od nákladné podpory obnovitelných zdrojů v čele s větrnou energií, která přináší více škody než užitku. Řekl to nový ministr životního prostředí Owen Paterson a současně dal najevo, že bude usilovat o zrušení subvencí pro větrné farmy.

22.11.2011: Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínat
Stížnosti na hluk z větrných elektráren přichází od obyvatel bydlících až pět kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.

16.07.2011: Tradiční české vesnici v Rumunsku hrozí zkáza, zastíní ji větrné elektrárny
Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí. Starousedlíci se marně snaží developery zastavit, jejich živobytí totiž závisí na turistickém ruchu, o který by mohli kvůli obřím vrtulím za humny přijít. Projekt nezastavil ani fakt, že vzniká uprostřed panenské krajiny národního parku Železná vrata. Více ...
Přerušení projednávání zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie (OZE)
Tisková zpráva MŽP: Většina poslanců včera podpořila návrh poslance Hojdara, předsedy hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, na přerušení projednávání zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie (OZE). Hospodářský výbor tak znovu dosáhl odkladu v projednávání.

„Postupu Hospodářského výboru nerozumím, o návrhu OZE už několikrát jednal a měl na to dost času. Jasně jsme také poslance varovali, že obstrukcemi promarňují příležitost k rychlému rozvoji produkce čisté energie“, komentoval výsledek dnešního hlasování ministr Ambrozek.
Návrh zákona je prioritou programového prohlášení vlády a zároveň transponuje do našeho právního řádu směrnici č. 2001/77/ES o podpoře elektřiny z obnovitelných zdrojů na vnitřním trhu. Transpozice měla být provedena již k datu vstupu ČR do EU.
Na poslední verzi návrhu zákona, doporučené Výborem pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí, se shodli jak oba předkladatelé (MPO a MŽP), tak Energetický regulační úřad. Návrh podporují také desítky starostů, nevládních organizací a zájmové svazy výrobců energie z obnovitelných zdrojů.
Využívání obnovitelných zdrojů energie má řadu pozitivních efektů. Přispívá ke zlepšování stavu ovzduší, omezování emisí skleníkových plynů a snižování závislosti na dovozu fosilních paliv a uranových palivových článků. Decentralizovaná výroba zvyšuje bezpečnost rozvodu elektřiny. Nové moderní technologie – zejména energetické využívání biomasy - přinášejí nová pracovní místa, umožňují využití značné plochy ladem ležící půdy.

Pro vyřazení návrhu zákona o OZE z programu této schůze PS hlasovali přítomní poslanci ODS (s jedinou výjimkou), dále 43 poslanců ČSSD a 16 poslanců KSČM.


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 16. 12. 2004 | 3778 přečtení |
| Počet komentářů: 170 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Partneři: Tembo.cz - Obchod africkým zbožím | Afrika online - Stránky věnované Africe