Globální oteplování - otázky a odpovědi
Pokud umíte anglicky, můžete na stránkách NASA najít odpovědi na tento fenomén "ekologicko-politického" života. Odkaz: Global Warming
  Zajímavé odkazy
  Informace
Ekologická tolerance.org
Copyright 2001-2007
  Zprávy
11.10.2012: Britové už mají větrné energie po krk.
Británie by se měla odvrátit od nákladné podpory obnovitelných zdrojů v čele s větrnou energií, která přináší více škody než užitku. Řekl to nový ministr životního prostředí Owen Paterson a současně dal najevo, že bude usilovat o zrušení subvencí pro větrné farmy.

22.11.2011: Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínat
Stížnosti na hluk z větrných elektráren přichází od obyvatel bydlících až pět kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.

16.07.2011: Tradiční české vesnici v Rumunsku hrozí zkáza, zastíní ji větrné elektrárny
Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí. Starousedlíci se marně snaží developery zastavit, jejich živobytí totiž závisí na turistickém ruchu, o který by mohli kvůli obřím vrtulím za humny přijít. Projekt nezastavil ani fakt, že vzniká uprostřed panenské krajiny národního parku Železná vrata. Více ...
Malebná krajina Krušných hor
Dovoluji si Vám představit aktuální fotografii "malebné" krajiny Krušných hor - okolí Přísečnické přehrady. Větrný park zcela setřel měřítko krajiny a jeho viditelnost dosahuje 40km. Větru zmar.

Větrné elekrárny Přísečnická přehrada

Fotografie Krušných hor v okolí Přísečnické přehrady, autor: Werner Klenot (Tento větrný "parčík" stometrových gigantů má kousek od baráku - celkem zde bude stát 22 větrníků, do zimy to zcela nestihli, i když to byl fofr).

Třeba se touto cestou dostane fotografie do rukou i nějakého odborníka nebo úředníka, který spolurozhoduje o osudu našich krásných hor a uvědomí si co se tu páchá, resp. již napáchal.
Zvláště posíláme pozdrav ministru Bursíkovi, rozkladové komisi MŽP a Ústeckému kraji, které svým nezákonným, neodborným a liknavým přístupem umožnili tuto výstavbu!

V kontextu této fotografie si je třeba uvědomit rozsah plánovaného projektu firmy Proventi, která zde na dalším hřebenu (Křímov - Hora sv. Šebestiána) chce postavit park o 99 vrtulích.

Aktualizace o další snímek

Krajina Výsluní
Nový pohled na Výsluní - Nejbližší větrná elektrárna je vzdušnou čarou od fotografa 6 km! Původní dominantou krajiny byl výsluňský kostel, kterou VE zcela setřely a změnily měřítko krajiny. Jen si je zkuste zakrýt. (autor:Werner Klenot)

Děkuji panu Malechovi za snímky a text

[Akt. známka: 0,04 / Počet hlasů: 25] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 16. 01. 2008 | 8298 přečtení |
| Počet komentářů: 703 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Partneři: Tembo.cz - Obchod africkým zbožím | Afrika online - Stránky věnované Africe