Globální oteplování - otázky a odpovědi
Pokud umíte anglicky, můžete na stránkách NASA najít odpovědi na tento fenomén "ekologicko-politického" života. Odkaz: Global Warming
  Zajímavé odkazy
  Informace
Ekologická tolerance.org
Copyright 2001-2007
  Zprávy
11.10.2012: Britové už mají větrné energie po krk.
Británie by se měla odvrátit od nákladné podpory obnovitelných zdrojů v čele s větrnou energií, která přináší více škody než užitku. Řekl to nový ministr životního prostředí Owen Paterson a současně dal najevo, že bude usilovat o zrušení subvencí pro větrné farmy.

22.11.2011: Britům vadí hluk z větrných elektráren. Provozovatelé je musí za silných větrů vypínat
Stížnosti na hluk z větrných elektráren přichází od obyvatel bydlících až pět kilometrů od zdroje. Úřady pak provozovatelům nařizují, aby za silných větrů omezovali rychlost turbín či je vypínali.

16.07.2011: Tradiční české vesnici v Rumunsku hrozí zkáza, zastíní ji větrné elektrárny
Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí. Starousedlíci se marně snaží developery zastavit, jejich živobytí totiž závisí na turistickém ruchu, o který by mohli kvůli obřím vrtulím za humny přijít. Projekt nezastavil ani fakt, že vzniká uprostřed panenské krajiny národního parku Železná vrata. Více ...
Větníky zabíjejí netopýry ve velkém
Všichni naši netopýři jsou zákonem chráněni. Není jim to však nic platné. Větrné elektrárny je hubí ve velkém. Důležité je však upozornit na skutečnost, že žádná větrná elektrárna nemá udělenou výjimku ve smyslu § 56 zákona č. 114/1992Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění ze zákazů stanovených § 50 zákona v základních podmínkách ochrany zvláště chráněných živočichů, konkrétně ze zákazu zraňovat a usmrcovat.

O nezvratné skutečnosti, že větrné elektrárny drancují populace netopýrů ve velkém, již snad není v odborných kruzích pochyb. Pro různé nadšence zelených zítřků uveďme, že uvedený fakt se dostal již na stránky National Geographic, takže bude čitelný i pro širší vrstvy obyvatel. Řečí čísel: 1 větrná elektrárna = čtyři mrtví pěvci a 32 mrtvých netopýrů. V podmínkách Česka jsou výsledky obdobné. Ještě uveďme skutečnost, že čím je větrná elektrárna vyšší, tím se negativní účinky na netopýry exponenciálně zvyšují.

V článku Větrné elektrárny zabíjí netopýry jsme uvedli některé hypotézy o příčinách úmrtí netopýrů u větrných elektráren. Skutečnost je prostá, větrné elektrárny netopýry nijak nepřitahují, ale prostě je likvidují v jejich přirozeném prostředí.
Okolo rotujících vrtulí generátorů větrných elektráren, se vytváří výrazný podtlak a ten se netopýrům stává osudným. Podobný jev, známý jako kesonová nemoc (netopýři umírají na vnitřní krvácení v oblasti hrudníku), je popsán u potápěčů, kteří se z hlubin vynořují příliš rychle a jejich organismus se nestačí vyrovnat s prudkým poklesem okolního tlaku.[Akt. známka: 0,27 / Počet hlasů: 1965] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 05. 11. 2010 | 8992 přečtení |
| Počet komentářů: 413 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Partneři: Tembo.cz - Obchod africkým zbožím | Afrika online - Stránky věnované Africe